cs
Kategorie: Úvod

Kalendář zdraví

Kalendář zdravíLeden - močový měchýř

Zima je období velkého jinu. Brzy je tma, den je krátky, noc dlouhá. Je zima, na zahrádkách nic neroste a když se zadaří, všechno pokryje sníh. Jsme plni novoročních předsevzetí a plánů, jak v novém roce jinak a lépe. Příroda sbírá sílu na příchod jara a nové energie. Je potřeba si vzít z moudré přírody příklad a více spát, odpočívat a shromažďovat energii na příchod jara. Vládne element vody a energie je málo. Jedná se o období ledvin a močového měchýře.

Leden - vládne močový měchýř (MM)

Mezi nejčastěší oslabení MM patří záněty močovodů a močového měchýře, různé mykózy, zúžení močové trubice (prostata) a močovodů a pod. Projevem oslabení MM je časté chození MM, které je doprovázeno pálením nebo bolestí při močení a v podbříšku. Mezi další projevy se řadí také i studené ruce i nohy, záněty uší, hluchota, nedoslýchavost, noční můry, noční pomočování, bolesti zad v bederní oblasti, potíže s kostmi.

Duchovní příčiny

Biologickou léčbu přenecháme západní medicíně a nás bude zajímat příčina oslabení MM  z pohledu duchovního. Příčina oslabení MM spočívá ve lpění na starých, mnohdy zkostnatělých názorech, strachu z uvolnění a potlačovaných slzách. Hluboko ukryté slzy a křivdy souvisí s našimi nejbližšími vztahy, nejčastěji v rodině. Naučme se vyjadřovat naše pocity, zlepšeme komunikaci doma mezi jednotlivými členy rodiny - příjemnou i nepříjemnou. Naučme se odhazovat staré a vyřešené.

Smyslovým orgánem a výstupem z těla MM jsou uši. Dejte proto na ně pozor před ofouknutím zimním a mrazivým větrem.  A v neposlední řadě - nezapomeňme si udělat čas jeden pro druhého a učme se naslouchat. 

 

 

Únor - ledviny (zase příště )

print Formát pro tisk